Wing Tsun dla kobiet


„Aby uniknąć tego, co silne, trzeba uderzać w to, co słabe”

NAJLEPSZA METODA SAMOOBRONY DLA KOBIET
Wing Tsun Kuen (tłum. Pięść Pięknej Wiosny), to sztuka walki opracowana 300 lat temu w południowych Chinach przez kobietę, mniszkę Ng Mui z klasztoru Shao Lin. Główne cechy Wing Tsun to nauka wykorzystywania siły przeciwnika przeciwko niemu samemu, spryt oraz technika. Dzięki temu mniszka mogła pokonać większych i silniejszych od siebie napastników.

Dzisiaj czasy się zmieniły, ale niebezpieczne sytuacje nadal mogą przytrafić się każdemu. System treningu został opracowany w taki sposób, aby przez pierwsze miesiące skupiać się na samoobronie, uwolnieniach z chwytów oraz radzeniu sobie w nieprzewidywalnych sytuacjach. Techniczne Wing Tsun, co potwierdzają instruktorzy, jest przyswajane przez kobiety dużo szybciej, niż w przypadku mężczyzn, którzy podczas treningu muszą najpierw przestać koncentrować się na swojej sile fizycznej.

PROGRAM SAMOOBRONY DLA KOBIET, KTÓREJ UCZYMY, ZOSTAŁA STWORZONA WŁAŚNIE PRZEZ KOBIETĘ!
Si-Je Eszter Kovacs, 5-ty stopień mistrzowski, Wing Tsun trenuje od ponad 20 lat. Opracowała system samoobrony, który, oprócz skutecznych technik Wing Tsun, został oparty o doświadczenia policyjne z zakresu przemocy wobec kobiet. Wybrane sytuacje i ich analiza są również skutkami rozmów z lekarzami zajmującymi się osobami przywiezionymi do szpitali po pobiciach. Podczas zajęć nauczymy Was więc nie tylko reakcji na zagrożenia, które naprawdę mogą przytrafić się kobiecie, ale również nauczymy taktyk postępowania w niebezpiecznych sytuacjach, a także pokażemy furtki zapobiegające eskalacji groźnych wydarzeń.
Techniki Wing Tsun, które poznajemy podczas zajęć dotyczą zarówno obrony przed napastnikiem nieuzbrojonym jak i uzbrojonym.